Genel

Sarıçam’da Yaz Okulları ön kayıtları uzatıldı

Sarıçam Belediyesi tarafından 1 Haziran’da başlayan ve 20 Haziran’da sona erecek olan Yaz Spor Okulları için ön kayıtları, yoğun talep karşısında 30 Haziran 2022 Perşembe gününe kadar uzatıldı. İlçede açılacak Yaz Spor Okulları için şu ana kadar 1992 öğrencinin başvuruda bulunduğu belirtildi.

Sarıçam Belediyesi’nden yapılan açıklamada, her yıl yaz tatilinde 7-15 yaş aralığındaki öğrenciler için düzenlenen Yaz Spor Okulları kurs ön kayıtlarının devam ettiği bildirildi.  1 Haziran-20 Haziran tarihleri arasında planlanan ön kayıtların, gelen yoğun talep karşısında 30 Haziran 2022 Perşembe gününe kadar uzatıldığı kaydedildi.

Sarıçam Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonunda açılacak olan kurslarda futbol, hentbol, güreş, yüzme, basketbol, masa tenisi, satranç, jimnastik, voleybol, tekvando dallarında kurslar verileceği bildirildi.  Ön kayıtların yoğun bir şekilde devam ettiği belirtilen açıklamada, Sarıçam Belediyesi’nin www.saricam.bel.tr adresinden online olarak, Turkuaz Masa ve Asım Savaş Kapalı Spor Salonunda bulunan kayıt merkezlerinde kursiyerin kimlik bilgileri ve bir fotoğraftan oluşan evrakları ile birlikte kayıtlarının gerçekleştirildiği bildirildi.

Daha sağlıklı bir gelecek için, çocukların ve gençlerin mutlaka spor yapmaları gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, yapılan planlama doğrultusunda, Sarıçam Belediyesi Yaz Spor Okulları için şu ana kadar 1992 öğrencinin kayıt yaptırdığı belirtildi. Bu sayının 30 Haziran tarihine kadar 3500’ü bulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir