Genel

Adanalı bürokrat

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladığı günden beri attığı olumlu adımlar ve girişimlerle adından sürekli söz ettiren bir bürokrat haline gelen aslen Adanalı olan Büyükşehir Genel Sekreteri Ergül Hasçelik’in başarı ivmesi hızla yükseliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile son derece uyumlu bir çalışma ortamı yakalayarak kurumun kredi notunun yükselmesini sağlayan Genel Sekreter Ergül Hasçelik Adana için bir şans olarak görülmeli.

Geçmişte Ankara’da başarılı çalışmalarıyla tüm bürokratlar arasında haklı bir yere sahip olan Ergül Hasçelik, kendisine duyulan bu güveni boşa çıkarmadı.

Mesaisinin neredeyse tamamını Adana için harcayan Hasçelik, her gün gece yarılarına kadar çalışıyor. Büyükşehir’de akşam saatlerinde yanan bir ışık varsa o da Genel Sekreter Ergül Hasçelik’in makam odasınındır. Böylesine çalışkan ve çok önemli projelere imza atan Ergül bey, uzun süredir üzerinde çalıştığı tramvay projesinden olumlu sonuç almanın gururunu yaşadı. Adana Ulaşım Ana Planı çalışması, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü onayına sunuldu. Genel Müdürlük projeyi baştan sona inceledi ve onayladı.

Halis Çelik

Verilen onay çerçevesinde 10 kilometre uzunluğundaki hatta 14 istasyon bulunacak. Güzergah Turgut Özal Bulvarı’nı takip ederek yapımı tamamlanan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve buradan şehir hastanesine ulaşacak. Kısa Vade Planlanan Raylı Sistem Hattı programına göre, Öğretmenler Bulvarı Tramvay Hattı, 8,3 kilometre ve 11 istasyondan oluşacak. Güzergah gelişme konut bölgesinden geçecek, Turgut Özal Bulvarı Tramvay hattına ve Turhan Cemal Beriker Bulvarı-Girme Bulvarı Tramvay hattına bağlanacak şekilde planlanmıştır. Turhan Cemal Beriker Bulvarı-Girne Bulvarı Tramvay Hattı, 36,5 kilometre ve 37 istasyon olup, kent merkezinden OSB’ye bağlayacak şekilde planlanmıştır.

Siyasi konjonktüre rağmen elde edilen bu başarı gerçekten alkışı hak ediyor. Ben, Genel Sekreter Ergül beyin Ankara’daki ağırlığı önemli ölçüde etken olduğunu düşünüyorum.

Bu projeyle ilgili EBRD adlı finans kuruluşu ile görüşmelerin başlatıldığını, proje ihalesine çıkıldığını, bunu takiben yapım ihalesine de çıkılacağını öğrendim.

Büyükşehir Belediyesi Ergül Hasçelik, Başkan Zeydan Karalar’ın desteğini arkasına alarak çok önemli çalışmalar yapıyor. İnanıyorum ki, bu çalışmalar birbiri ardına hayata geçirildiğinde Adana’nın çehresi bambaşka bir hal alacak.

Tek dileğim Adana için tüm mesaisini harcayan, bu kentin geleceğini özel yaşamından önce düşünen Ergül bey gibi bürokratların önünün tıkanmaması. Çünkü bu insanların tek derdi oturduğu makamın hakkını vermek, aldığı maaşı hak etmek ve görevini en iyi şekilde ifa etmektir.

Yürekten kutluyorum Ergül Hasçelik ve ekibini.

ŞAKİRPAŞA ALT GEÇİDİ

Bu arada kent trafiğini rahatlatmaya kararlı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bu kez Şakirpaşa Kavşağında bir alt geçit çalışmasının startını verdi. Başkan Karalar, 120 gün olarak planlanan alt geçit çalışmasını daha erken bitirmeye kararlı olduklarını söyledi.

Daha önce otogar alt geçidini gününden çok önce tamamladıklarının ifade eden Başkan Karalar, “Kim ne derse desin biz Adana için çalışıyoruz. Hiçbir zorluk bizi Adana’ya hizmet etmemizi engelleyemez” diyerek, “Adana gibi Başkan” sloganının boşuna söylenmediğinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir