Genel

Adana’da polis “biz varız” dedi

Adana’nın çeşitli kavşakları ve caddelerinde sosyal medya platformlarında da yer alan “sürücüleri taciz eden “cam silicilerin ve seyyar satıcıların görüntüleri çok konuşulmuştu.
Bununla ilgili yazım yayınlarını yayınlanmaz telefonlarım adeta susmadı.
Meğer Adanalılar bu konuda ne çok şikayetçilermiş, meğer bu cam siliciler ne kadar terör estiriyorlarmış.
Beni arayanlar genel olarak “Mehmet Bey çok haklısınız, çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Gerçekten bu cam siliciler yüzünden, terör estirenler yüzünden neredeyse arabamızla kavşaklardan caddelerden geçmeye korkar olmuştuk.
Özellikle aracın içinde tek başına olan bayanlar daha çok korkuyordu. Geliyorlar ellerindeki su şişelerine arabanın camına serpiyorlar ve zorla cam silip ardından da sert ifadelerle tehditkar bakışlarla bizden haraç gibi para istemeye çalışıyorlardı. Bir çoğumuz arabaya bir zarar verir korkusuyla para verirken, diğer yandan da “eğer bunlara para verirsek bunların bu kavşaklarda daha fazla çoğalacağına zemin sağlamış oluruz”diye ikilem içinde bulunuyorduk.
yazınız nedeniyle çok teşekkür ederiz. İnşallah Adana polisimiz bu konuda gereken duyarlılığı gösterir” dediler.
Tabii sadece vatandaşlar değil bu yazımdan sonra arayanın birisi de Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Gazi Kemaneci oldu.
Sayın Kemaneci bu konu sosyal medyaya düşer düşmez bütün ekipleri Teyakkuza geçirerek Adana’da korku salan bu kişilere göz açtırmadıklarını ve bunları topladıklarını söyledi .
Kemanecinin verdiği bilgilere göre Tam 192 kişi toplanıp yaptıkları Bu çirkin işten alıkonmuş ve gözaltına alınmışlar. Yaşı küçük olan 4 kişi hakkında da yasal işlem yapılmıştı.
gerçekten de Adana Emniyet Müdürlüğü asayiş şubesi ekiplerinin bu kişilere yönelik operasyon görüntülerini izledim . Polisimiz ne güzel de bunları tek tek suçüstü yakalayıp kollarına kelepçeyi takıp gerekli yerlere götürdüler .
şehri bunlardan temizlediler.
İşte Adana’da polisimiz “ben varım” dedi.
Devletin gücünü bu insanlara gösterdi.
Bize de Sayın Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci ve Asayiş Şube müdürü Gazi Kemaneci nezdinde tüm Adana polis teşkilatını kutlamak düşüyor.
İşte bizim görmek isteğimiz polis tablosu bu.
Ancak bu tablonun sürekli olmasını bekliyoruz.
Polislerimiz belirli noktalarda oturacaklarına, oturup da suçlu bekleyecekleri veya ihbar bekleyecekleri yerde, Adana’da İncirlik kavşağından Turgut Özal’a kadar, Baraj yolundan otogara kadar, öğretmenler Bulvarı’ndan Fuzuli Caddesi’ne kadar tüm kavşaklarda bu tacizcilerin varlığını bir daha boy göstermemek üzere sona erdirmeli.
Bir kez daha Adana Emniyetine, Adana halkı adına “Iyi ki varsınız” derken, bu uygulamaların sürekliliğini diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir